magnify

1. turnaj v Českých Budějovicích

Publikováno dne 5.9.2016 , autor: , kategorie: Aktuální akce, Zápasy

První zářijovou sobotu jsme vyrazili do jižních Čech, na “1.turnaj rugby v Českých Budějovicích”, který navazuje na předchozí ročníky “O pohár města Strakonic”. Letos se vedle domácích borců a O33 zapojil také tým RC Plzeň.
Lákadlem pro diváky byla určitě účast dvou hráčů, kteří dosáhli na metu nejvyšší, tzn. ocenění Ragbista roku.  Za domácí to byl Karel Kučera (Ragbista roku 2006) a v týmu Říčan Pavel Bureš (Ragbista roku 1992).

Turnaj se odehrál systémem každý s každým, utkání trvalo 2x25min.

Jednotlivé zápasy:
Říčany O33 – RC Plzeň  25:7  (10:0)
První “kontaktní” utkání podzimu jsme měli celkem pod kontrolou a bylo jen naší nešikovnosti, že jsme dali “jen” pět pětek. Na soupeři byla patrná nesehranost a také nedostatek herní praxe.
Pětky O33: Láďa, Synek, Burák ml., Vrky ml., Zdeněk

RC České Budějovice – RC Plzeň  ?:?  (výhra ČB)
Nabuzení domácí hráči vlétli do utkání jako uragán a Plzeň v prvním poločase parádně povozili na kolotoči. Nadšení jejich rojníků a rychlost v útočné řadě přidělalo našemu tréňovi několik vrásek, ale naštěstí se Plzeň nepoložila, začala bojovat a ve druhém poločase ukázala možné slabinky ve hře ČB.

Říčany O33 – RC České Budějovice  28:14  (21:7)
Po počátečním oťukávání, kdy jsme čekali nápor domácích, a ČB zase co předvedeme my se do sebe oba týmy pustily naplno. Nám se dařilo plnit dohodnutou taktiku a za to jsme byli odměněni. Nenechali jsme domácí hrát, nutili je k “odevzdávání míčů” a naopak jsme využili svoje šance. Tři průniky do brankoviště ČB během prvního poločasu nahlodalo sebevědomí domácích a v podstatě rozhodlo o konečném výsledku. Nutno podotknout, že dosažené body nebyly dílem náhody, ale vyvrcholením snažení celého týmu. Nejprve krásně protlačený trestný kop cca 10m před brankovištěm, následné vynesení z mlýna 3.řadou a šikmý náběh spoluhráčů. Třetí a čtvrtá pětka pak po několik fázích, resp. po přenesení hry ze strany na stranu a zakončení naším křídelníkem. Domácí skórovali dvakrát po pěkných individuálních akcích /a našich dvou nesložení/, ale více jsme jim naštěstí nedovolili.
Myslím, že tohle utkání se nám opravdu povedlo a byl to jeden z nejlepších výkonů O33 za poslední dobu.

Pětky O33: Brácha, Peky, Petr, David V.
Kpp: 3x Synek, 1x Burák


Pořadí turnaje:
Říčany O33,  6 bodů
RC České Budějovice,  4 body
RC Plzeň, 2 body

Sestava O33
pro 1.poločas:
Honza Š., Stanly, Fred, Trnkyč, Lukáš, Guma, Brácha, Burák, David K., Synek, Petr, Džegr, Láďa, Miloš (C), Peky
pro 2.poločas:
Vašek, Dušan, Zdeněk, Vaňour, Gyula, Dadák, Radim, Mára J., Burák ml., Fojťas, Selda, Michal Š., Ondra, Honza, Vrky ml., David V., Adam

Trenéři: Hudy, Mára Lácoš
Photo: Vrky

Posíláme velké díky do Českých Budějovic za přípravu turnaje a pozvání k účasti.   Díky patří také klukům z říčanské “U23” a jejich tréňovi, že měli chuť si zahrát s “pupíkama” a zkušenosti doplnit svou mladickou energií.

Díky všem co se vydali do ČB za velmi pěkný ragbyový den!

Fotky jsou k dispozici zde:
http://vrkyy.rajce.idnes.cz/O33_-_Plzen,_Budejky

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on 1. turnaj v Českých Budějovicích  comments